Międzyszkolny Turniej pod hasłem ”Święty Jan Paweł II – NASZ WIELKI PATRON”,

16 października cały świat świętował 40 rocznicę wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II. Dzień później w Szkole Podstawowej w Niegowici odbył się uroczysty apel, a następnie IX Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Św. Janie Pawle II, w którym uczestniczyli piątoklasiści z okolicznych szkół: Pierzchowa, Zręczyc (dwie drużyny), Bilczyc, Wiatowic, Winiar i Niegowici (dwie drużyny). Niestety zabrakło uczniów z: Jaroszówki, Marszowic, Szczytnik i Gdowa. Tegoroczny Turniej związany był z trzema wielkimi rocznicami: 100 - odzyskania niepodległości, 70 - przybycia ks. Karola Wojtyły do Niegowici i 40 - wyboru Jana Pawła II.

Po rozwiązaniu sześciu zadań  zwyciężyła drużyna kl. V z Pierzchowa przed drużyną klasy V b ze Zręczyc oraz drużyną klasy  V b z Niegowici.

Indywidualnymi zwycięzcami zostali:

Jakub Mardosz – SP Pierzchów  - I miejsce,  Szymon Smoter – SP Zręczyce – II miejsce, Wioletta Kołos – SP Pierzchów – III miejsce.

Nagrody w turnieju zostały ufundowane przez Centrum Obsługi Oświaty w Gdowie oraz  ks. proboszcza  Pawła Sukiennika. Już dziś zapraszamy obecnych czwartoklasistów do udziału w jubileuszowym X Turnieju, który odbędzie się w przyszłym roku.