Bezpieczna droga do szkoły

W dn.11.01.2018 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez Specjalistę ds. Nieletnich z KPP w Wieliczce nt. „Bezpieczna droga do szkoły”.

Pani policjantka przypomniała najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach, przechodzenia przez jezdnię, wychodzenia z autobusów szkolnych, poruszania się po drogach w przypadku braku chodnika lub pobocza, a także w miejscach oczekiwania na autobus szkolny. Dodatkowo informowała o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach, w tym zasadach bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zaczepiania przez nieznajome osoby. Przypomniała również o ważnej roli noszenia przez dzieci odblasków.

Uczniowie chętnie i żywo uczestniczyli w zajęciach poprzez zadawanie niezliczonej ilości pytań J. Spotkanie z policjantką okazało się dla dzieci dużą atrakcją, co dodatkowo zachęciło je do poznawania zasad ruchu drogowego.